Select Page

4.-5. september 2021

Päinurme Raamatumaja

MUUSEUMITEE PROGRAMM

Programm külastajatele

Näitusesaali avab Järvamaa Muuseumitee jaoks näitus Kapsamaa, mis annab võimaluse mõtiskleda füüsilise raamatu, selle paberist ja papist köite rolli üle kirjanduses ning raamatu tulevikust digitaalses maailmas.

Vaatamiseks, katsumiseks ja teiste meeltega adumiseks on välja pandud üle tuhande kapsaks loetud, näritud, põlenud, tindiplekistatud ja täisjoonistatud köite.

2005. aastast tegutseva Eesti Trükimuuseumi, tänase nimega TYPA asutaja Madis Mikkor algatas 2020. aastal Päinurme Raamatumaja projekti. Kaua tühjalt seisnud endises internaatkooli hoones, mille neljal korrusel on pinda 2000 ruutmeetri jagu, on tänaseks sisse seadmisel Trükimuuseumi arhiivid, näitusesaal ja kirjandusresidentuur.

Arhiivid keskenduvad sotsiaalteadusele, Eesti perioodikale ning pakuvad uurijatele võimalust töötada haruldase kollektsiooniga Nõukogude ppropagandamaterjalidest.

Residentuur on juba 2010. aastast toimiva tunnustatud TYPA Residentuuri (varem tuntud nime all Tartu Linnaresidentuur TartuAiR) osa.

Loovisikutel on siin võimalus eemalduda linnakärast pikemaks ajaks ning keskenduda loometegevusele, eelkõige kirjutamisele.

(+372) 55587222

madis@kultuuritehas.eu

Päinurme Raamatumaja

Vaata kaardilt muuseumite asukohti